Kudykam

Tipy na zajímavá místa či webové stránky. Pokud hledáte, kam zajít v příštích týdnech, podívejte se do našeho kalendáře akcí. Pokud máte nějaké oblíbené místo či zajímavou webovou stránku o přírodě, napište nám, pomůžete nám tak rozšířit seznam pro ostatní návštěvníky.

 

Stanice mladých přírodovědců Praha Smíchov

Minizoo a botanická zahrada je oázou klidu přímo v centru Smíchova nedaleko stanice metra Anděl. Můžete zde vidět lamy, poníky, klokany, pštrosy, krokodýly a jiné plazy. V tropickém skleníku najdete akvarijní ryby, terárium s malými opičkami, exotickou květenu z celého světa a mnoho dalšího. Stanice mladých přírodovědců nabízí spoustu kroužků pro děti všech věkových kategorií, pořádá mnoho doprovodných akcí včetně tradičních příměstských táborů. V areálu je i dětské hřiště, voliéra s ptáky a občerstvení U klokana, kde můžete zakoupit i mnoho suvenýrů, odbornou literaturu a například i med z místního včelína.

 Stanice mladých přírodovědců

 

Botanická zahrada UK Praha

Botanická zahrada Přírodovědné fakulty Univerzity Karlovy se nachází pár metrů od Karlova náměstí v Praze. Venkovní expozice obsahuje přes 3 tisíce rostlin shromažďovaných zde více než 100 let. Sbírka je rozdělena do několika tematických celků. V případě hlubšího zájmu o květenu je možné objednat komentované prohlídky. Ty je možné zajistit i pro vnitřní část expozice. Skleníky jsou rozděleny na dvě části, tropickou a subtropickou. Celková výstavní plocha činní 1600m².  V těchto prostorách se také každoročně konná tradiční výstava kaktusů a sukulentů Spolku pěstitelů kaktusů a sukulentů, který je třetím nejstarším kaktusářským spolkem na světě.

Botanická zahrada UK Praha

 

Zookoutek Praha – Zbraslav

Tato lesní minizoo se nachází na dolním konci Břežanského údolí pár metrů od vlakového nádraží Praha – Zbraslav. Uvidíte zde zástupce fauny našich lesů, např. kance, daňky, lišky, jezevce a dravé ptáky. Některá zvířata návštěvníci mohou krmit přinesenými potravinami (viz. foto). Zoo samotná je poměrně malá, ale je dobrým odrazovým můstkem k procházkám po okolních lesích, třeba na keltské oppidum Závist.

Zookoutek Praha – Zbraslav